
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 68 pF |
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Tolerance | 5 % |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | U2J |
| Height | 550 µm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| Thickness | 0.55 mm |
| Schedule B | 8532240020 |
| Max Length | 1.05 mm |
| Max Width | 550 µm |
| Min Length | 950 µm |
| Min Width | 450 µm |
| Max Thickness | 550 µm |
| Min Thickness | 450 µm |
| RoHS | Non-Compliant |
Stock: 101
Distributors
pcbx
Unit Price$0.00422
Ext.Price$0.00422
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.00422 | $0.00422 |
| 10 | $0.00336 | $0.03360 |
| 50 | $0.00302 | $0.15100 |
| 100 | $0.00272 | $0.27200 |
| 500 | $0.00243 | $1.21500 |
| 1000 | $0.00233 | $2.33000 |
